Darsonwalizacja jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest dezynfekcja i oczyszczenie skóry, a także w celu zamknięcia łusek włosów i stymulacji ich wzrostu. Nierzadko darsonwalizacja wykonywana jest także na trądzik i rozstępy. Na czym ten zabieg dokładnie polega i kiedy warto się na niego zdecydować?
Darsonwalizacja to zabieg polegający na zastosowaniu prądów o wysokiej częstotliwości (300 – 500 kHz). Do jego wykonania wykorzystuje się specjalne urządzenie wytwarzające prąd zmienny, który następnie zamieniany jest w energię cieplną. W trakcie kontaktu ze skórą wytwarza się ozon, który skutecznie oczyszcza i dezynfekuje skórę. Usuwane są w ten sposób wszelkie bakterie ze skóry, a dodatkowo poprawia się krążenie krwi.
Wspomniane wcześniej urządzenie do darsonwalizacji wykorzystuje tzw. prądy d’Arsonvala. Są to prądy o wysokiej częstotliwości i o gasnącym przebiegu fali. Co ważne, są to prądy całkowicie bezpieczne, dlatego przed wykonaniem zabiegu nie trzeba mieć żadnych obaw. W momencie przyłożenia aparatu do skóry dochodzi do jej kontaktu z prądem, w efekcie czego następuje wydzielanie się ciepła i ozonu. W ten sposób rozpoczyna się proces bakteriobójczy i dezynfekujący.
Skąd tak duża skuteczność tego zabiegu? Wynika ona przede wszystkim z tego, że darsonwalizacja opiera się na bezpośrednim wytwarzaniu minimalnej ilości ciepła w tkankach oraz na oddziaływaniu energii elektrycznej na organizm. W trakcie zabiegu wykonywane są powolne i delikatne ruchy. Ich intensywność zwiększania jest stopniowo wraz z tym, jak osoba poddająca się zabiegowi przyzwyczaja się do mrowienia skóry. Jak często robić darsonwalizację? Sam zabieg trwa 5-10 minut. Przeprowadzany powinien być 1-2 razy w tygodniu przez okres 4-6 tygodni. Wiedząc już, jak wykonać zabieg darsonwalizacji, warto kilka słów powiedzieć o wskazaniach i przeciwwskazania do zabiegu.
Darsonwalizację twarzy polecić można przede wszystkim tym osobom, które borykają się z cerą tłustą, trądzikową i produkującą nadmierną ilość sebum. Poza tym z rozwiązania tego skorzystać powinny osoby z bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami. Warto tu podkreślić, że efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast, a po wykonaniu serii zabiegów efekt utrzymuje się przez długi czas. A czy do zabiegu darsonwalizacji są jakieś przeciwwskazania? Tak, a wśród nich wskazać trzeba głównie na:
To główne przeciwwskazania do darsonwalizacji. Poza nimi z zabiegu skorzystać może każdy.
Darsonwalizacja na włosy jest oczywiście możliwa i stosowana równie często, jak w przypadku skóry. W tym przypadku zabieg stosowany jest w celu leczenia łojotoku skóry głowy, łysienia łojotokowego, a także w przypadku wypadania włosów. Darsonwalizacja skutecznie stymuluje porost włosów oraz wzmacnia ich cebulki. Poza tym jest także skuteczna w walce z łupieżem.
Dla profesjonalistów branży urody, podjęcie kursu z darsonwalizacji twarzy jest szansą nie tylko na zdobycie nowej umiejętności, która wyróżni ich ofertę na tle konkurencji, ale także krokiem w rozwoju osobistym. Kurs online z darsonwalizacji twarzy oferują wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, umożliwiającą zrozumienie techniki oraz efektywne wykonywanie zabiegu.
O Autorze
Aneta Lubczyńska
Dyplomowana kosmetyczka, stylistka paznokci. Instruktor praktycznej nauki zawodu. Z pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Od wielu lat związana z edukacją w zakresie kosmetologii i pielęgnacji urody, współtworzy kursy online na platformie Styl-Studio, wspierając osoby na różnych etapach kariery zawodowej.
Jako autorka bloga, stawia sobie za cel dostarczanie wartościowych, merytorycznych treści, które pomagają zarówno początkującym, jak i zaawansowanym specjalistom rozwijać swoje umiejętności i wiedzę. Jej artykuły oparte są na praktycznych poradach oraz analizie aktualnych trendów, co czyni je doskonałym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych branżą beauty.