Mikrodermabrazja diamentowa to relatywnie popularny zabieg, który ma szerokie spektrum walorów. Choć cieszy się ona wieloma dobrymi recenzjami, to sporo osób po dziś dzień nie wie, jakie są jej główne założenia i kiedy warto ją wykonać. Czym cechuje się więc mikrodermabrazja diamentowa i co warto o niej wiedzieć? Poznaj bliżej ten zabieg, zanim zdecydujesz się zapisać na kurs z mikrodermabrazji diamentowej, by zacząć oferować ten zabieg w swoim salonie kosmetycznym.

Mikrodermabrazja diamentowa – co to?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto wprowadzić zabieg mikrodermabrazji do salonu kosmetycznego i jakie są jego zalety. Coraz częściej klientki zgłaszające się do gabinetów, szukają zabiegów, które pomogą im w nieinwazyjny sposób poprawić wygląd skóry. Nic więc dziwnego, że jednym z najpopularniejszych szkoleń jest kurs mikrodermabrazji diamentowej online.

Co to takiego? W praktyce jest to nic innego jak peeling mechaniczny, który polega na stopniowym złuszczaniu naskórka za pomocą profesjonalnego urządzenia. Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się syntetyczne lub naturalne diamenty, które powodują kontrolowane ścieranie skóry. Można również korzystać nie tylko z kryształków diamentów, ale także korundu czy strumienia wody (wówczas mamy do czynienia z hydrabrazją). Mikrodermabrazja w salonie kosmetycznym przynosi wiele wymiernych korzyści i dzięki niej możliwe jest oczyszczenie skóry z martwego naskórka oraz zredukowanie niechcianych zmarszczek, blizn i oznak starzenia się skóry. Z mikrodermabrazji warto skorzystać, kiedy zmagamy się z:

  • trądzikiem;
  • suchością skóry;
  • rozstępami;
  • cellulitem;
  • bliznami;
  • łojotokiem.

Dodatkowo wprowadzenie mikrodermabrazji diamentowej do swojego salonu pozwala jeszcze lepiej zadbać o cerę klientki. Przede wszystkim odpowiednio złuszczyć skórę, dotlenić ją oraz stymulować produkcję kolagenu, a to prowadzi do lepszego, zdrowszego wyglądu skóry. Warto pamiętać, że zabieg mikrodermabrazji trzeba przeprowadzać po wcześniejszej rozmowie z klientką, ale też tylko wtedy, gdy kosmetyczka posiada odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Bowiem to od jej fachowości oraz wiedzy zależy profesjonalizm wykonania usługi oraz decyzyjność o głębokości oczyszczania skóry i jej złuszczenia. Odpowiednio przeprowadzony zabieg, po odbyciu kursu mikrodermabrazji diamentowej, będzie znakomitym sposobem na odnowienie naskórka.

Mikrodermabrazja diamentowa – co warto wiedzieć?

Spora część kobiet obawia się, że zabieg mikrodermabrazji będzie bardzo długi i skomplikowany. Takie obiekcje są jednak nieuzasadnione, gdyż w większości przypadków jest to dość prosta procedura. W przypadku zabiegu wykonywanego na twarzy pochłania on zazwyczaj około 25 minut i zwykle nie przynosi niechcianych reperkusji. Aby zabiegi te dały zamierzone efekty, najlepiej wykonywać je raz w tygodniu co około 20 dni. Skuteczne usunięcie martwego naskórka i oczyszczenie skóry jest przeważnie możliwe po serii co najmniej pięciu zabiegów. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje zabieg mikrodermabrazji diamentowej, to również nie musisz się martwić, albowiem koszt pojedynczego zabiegu zwykle oscyluje w okolicach 200 złotych.

Przeciwwskazania związane z mikrodermabrazją diamentową

Choć mikrodermabrazja diamentowa to dość prosty zabieg, to nie każdy może ją stosować. Najczęstszym przeciwwskazaniem do realizacji tego zabiegu są choroby bakteryjne, cera naczyniowa oraz zaawansowany poziom trądziku ze zmianami ropnymi. Mikrodermabrazja diamentowa jest odradzana także dla osób, które w niedawnym czasie przeszły zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy. Aby lepiej zrozumieć tą tematykę i poznać najważniejsze aspekty zabiegu, warto wybrać kurs mikrodermabrazji online