Zabieg świecowania uszu wywodzi się z medycyny ludowej. Z uwagi, że pamięta czasy starożytne, swoją popularność zyskał w przeróżnych zakątkach świata od Egiptu po Chiny. Rytuał polega na usuwaniu nadmiaru woskowiny usznej i drobnoustrojów w niekonwencjonalny sposób.

Wskazania oraz efekty ponadczasowej metody woskowania uszu

Jeżeli zastanawiacie się na co pomaga świecowanie uszu, warto wspomnieć o głównych walorach tego rytuału. Przede wszystkim oczyszcza kanał słuchowy z wydzieliny oraz drobnoustrojów, poprawia wrażliwość słuchową, a nawet wpływa na poprawę zmysłu wzroku i smaku. Jeśli borykacie się z przewlekłymi infekcjami górnych dróg oddechowych lub towarzyszy Wam problem z uszami, świecowanie uszu będzie doskonałym wsparciem. Regularnie wykonywane zabiegi wyraźnie pomogą zwalczyć nawracające dolegliwości, jak migreny, szumy uszne, chrypa czy ból gardła. Z uwagi, że woskowanie poprawia odporność, dlatego szukając sposobów na wzmocnienie organizmu, szczególnie w sezonie grypowym, możemy się przekonać czy świecowanie uszu jest skuteczne. Poza wartościami zdrowotnymi, jego ogromną zaletą jest działanie relaksujące.

Rytuał świecowania uszu krok po kroku

Ponieważ zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko, np. poparzenia się, najlepiej wykonać go u specjalisty. Rytuał przeprowadzany jest przy użyciu świecy wykonanej zazwyczaj z wosku pszczelego, wzbogaconego olejkami albo ekstraktami roślinnymi. Świeca ma kształt pustej rurki z umieszczoną w środku metalową płytką, na której zbierają się zanieczyszczenia. Świecę umieszcza się w zewnętrznej części przewodu słuchowego i zapala. Następnie należy cierpliwie czekać, aż świeca się wypali do oznaczonego na niej miejsca. Po zgaszeniu i otwarciu świecy, możemy zobaczyć co wydobywa się z ucha po woskowaniu. Jest to ciemna substancja, składająca się z woskowiny i zanieczyszczeń.

Kurs świecowania uszu | Styl Studio

Pomimo wielu walorów, decydując się na świecowanie uszu, przeciwwskazania także warto mieć na uwadze. Nie zaleca się, aby wykonywać rytuał u kobiet w ciąży i alergików, szczególnie tych uczulonych na produkty pszczele. Powinniśmy z niego bezwzględnie zrezygnować przy nadpobudliwości ruchowej, uszkodzeniach mechanicznych głowy i ucha, w tym problemach z uchem wewnętrznym.

Dlaczego warto zainwestować w kurs świecowania uszu?

Nasz internetowy kurs świecowania uszu to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoferować klientom swojego SPA czy gabinetu kosmetycznego holistyczne wsparcie. Świecowanie uszu sprawdzi się idealnie jako samodzielny zabieg dla osób zmagających się z bólami głowy, przekrwieniem uszu lub zatok, ale i ciśnieniem w uszach. Jest wskazane dla osób borykających się ze zmęczeniem oraz dla wszystkich pragnących relaksu i ogólnej poprawy samopoczucia. To także świetne uzupełnienie zabiegów masażu twarzy i ciała.
W ramach kursu online dot. świecowania uszu poznasz wiedzę teoretyczną i procedury bezpieczeństwa związane z wykonywaniem tych zabiegów zgodnie ze standardami branżowymi.